Polska Gdańsk - miasto wolnościGdańsk - Miasto Wolności i Solidarności z ponad 1000 letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia, która od zawsze przepełniona jest duchem wolności i odwagi. Najważniejszym celem wycieczek z Polski i z całego świata jest Główne Miasto, czyli najbardziej znana, zabytkowa część Gdańska. Wielojęzyczny tłum podziwia kultowy widok na Motławę, na której cumują statki turystyczne otoczone zewsząd kamienicami na nabrzeżu i odbudowanej Wyspie Spichrzów. To tam grupy zachwycają się jedną z ikon Gdańska – Żurawiem, będącym największym średniowiecznym dźwigiem portowym Europy, który obecnie stanowi część muzeum. Jednak Gdańsk to znacznie więcej niż tylko Stare i Główne Miasto. To przede wszystkim kolebka wolności i Solidarności. Turystów przyciągają tu też słynne trzy 42-metrowe krzyże z kotwicami – Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, który znajduje się na placu Solidarności i sąsiaduje z Europejskim Centrum Solidarności, interaktywnym muzeum opowiadającym o wolnościowych dążeniach Polaków. Muzeum II Wojny Światowej, które nie tak dawno wzbogaciło i tak wspaniałą ofertę edukacyjną i turystyczną Gdańska, zawiera jedną z największych wystaw na świecie dotyczącą tego krwawego konfliktu. Gdańszczanie od zawsze byli odważni, dumni ze swojego miasta i cenili niezależność.

Zapraszamy Państwa na trzy dni pełne wrażeń podczas, których oderwą się Państwo od codziennych problemów i doświadczą tego, co nad polskim morzem najlepsze. Znajdzie się czas na odpoczynek, atrakcyjną wycieczkę, smakowanie świetnej nadmorskiej kuchni i wspólną zabawę.


Dzień 1

• Wyjazd z ustalonego miejsca w Polsce;
• Przyjazd Uczestników do wybranego hotelu i zakwaterowanie w pokojach;
• Lunch w restauracji hotelowej;
• Po lunchu zaprosimy Państwa na ciekawy spacer z przewodnikiem;
Zwiedzanie rozpocznie się od spaceru po centralnych punktach miasta. Na początku grupa zobaczy Główne Miasto. Trasa rozpoczyna się od Drogi Królewskiej po której niegdyś stąpali królowie. Spacer ulicą Długą, która jest najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta. To tam mieszkali najzamożniejsi mieszkańcy i odbywały się huczne obchody świąt. Po drodze znajduje się Dom Uphagena. Kilka kroków dalej po lewej stronie znajduje się Ratusz Głównego Miasta. Można tam zobaczyć herb Gdańska. Tuż za ratuszem znajduje się Długi Targ. Pełni on rolę rynku i stanowi przedłużenie ul. Długiej. Znajduje się tam Dwór Artusa, który dawniej był miejscem spotkań kupców.
Dalszym punktem zwiedzania będzie Długie Pobrzeże. Jest to deptak wzdłuż rzeki Motławy. Można tu podziwiać turystyczne stateczki oraz wystawy z bursztynami. W środkowej części deptaka znajduje się Brama Żuraw. Jest to imponujących wielkości, najstarszy zachowany dźwig portowy ze średniowiecznej Europy. Następnie grupa uda się na ul. Mariacką, która przez wielu jest uważana za najbardziej urokliwą w Gdańsku. Zachwycające kamieniczki i romantyczne oświetlenie nadają temu miejscu niesamowity klimat. Z tego miejsca już tylko krok dzieli od Bazyliki Mariackiej. Jako ceglana świątynia zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem wielkości. Trasa zajmie około 2-3h.

• Powrót do hotelu;
• Kolacja w restauracji hotelowej;
• Po kolacji wspólne wyjście do klubu – proponujemy klub PARLAMENT - http://parlament.com.pl/ lub MIASTO ANIOŁÓW http://www.miastoaniolow.com.pl/.


Dzień 2

  W tym dniu morze stanie się już nie tłem, a centrum wydarzeń! Zatoka Gdańska to bowiem świetne miejsce do uprawiania różnorodnych sportów wodnych.

  • Śniadanie w restauracji hotelowej;
  • Czas do dyspozycji własnej na relaks;
  • Około 10:30 spotkanie Uczestników w recepcji hotelu przejście na Nadbrzeże Mołtawy;
  • 11:00 wypłynięcie w kierunku Helu na pokładzie motorowej łodzi typu RIB(czas rejsu 1h w jedną stronę)
  Taka przejażdżka to nie tylko okazja do podziwiania wybrzeża od strony wody i źródło mocnych wrażeń i najszybszy środek transportu dna półwysep Helski.

  • Około 12:00 dopłynięcie na Hel;
  Na Helu w programie : spacer po nabrzeżu, godzinny przejazd melexami po okolicy Helu podczas , którego Uczestnicy zobaczą bunkry, latarnię, schrony i inne ciekawe budowle z czasów II wojny światowej znajdujące się na tych terenach.

  • W trakcie wycieczki lunch w restauracji na Helu specjalizującej się w potrawach z ryb;
  • 16:00 wpłynięcie z Helu w kierunku Gdańska;
  • Powrót do hotelu;
  • Kolacja w restauracji hotelowej;
  • Wieczór w wybranym klubie w Gdańsku.


Dzień 3

• Śniadanie w restauracji hotelowej;
• Czas do dyspozycji własnej na relaks do chwili opuszczenia hotelu;
• 11:00 wykwaterowanie z hotelu;
• Krótki spacer na lunch do pobliskiej restauracji „Goldwasser Gdańsk” , jednej z najlepszych restauracji nad nadbrzeżem, połączony z degustacją likieru Goldwasser- najsłynniejszego gdańskiego trunku o unikatowym aromacie. W alkoholu znajdują się płatki szczerego 22-karatowego złota;
• Po lunchu wyjazd.

Opcjonalnie: możliwość zorganizowania dodatkowo wizyty w Muzeum Bursztynu.Istnieje możliwość modyfikacji programu
Prosimy o kontakt w celu otrzymania dokładnej wyceny programu na interesujący Państwa termin.


test

Trójmiasto to niezwykle atrakcyjny region nadmorski leżący w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Obejmuje on trzy ciekawe ośrodki miejskie - historyczny Gdańsk, nowoczesną Gdynię i rozśpiewany Sopot.
Trójmiasto to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych i przemysłowych w Polsce, ale zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywa tu turystyka, gdyż region ten należy do najciekawszych pod względem krajoznawczym obszarów naszego kraju.
Każdego lata Trójmiasto zalewa potok spragnionych słońca i nadbałtyckich, piaszczystych plaż przybyszów z najodleglejszych zakątków kraju, choć i zagraniczni turyści nie są tu rzadkością.
Trójmiasto to fantastyczny region zapewniający interesujący i zróżnicowany wypoczynek, nawet gdy pogoda nie dopisze. To również idealne miejsce dla miłośników przyrody, z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, Jeziorami Wysockim i Osowskim czy pięknym klifem orłowskim.xTwój e-mail:

Treść zapytania

WYŚLIJ ZAPYTANIE
3 dni

HITY WYJAZDU

 • Zakwaterowanie w wysokiej klasy obiekcie z idyllicznym widokiem na Bałtyk;

 • Spacer z przewodnikiem po Gdańsku;

 • Wspólna integracja w klubie nocnym;

 • Niezapomniany rejs łodzią motorową RIB na Hel;

 • Smaki lokalnej kuchni;

 • Dużo atrakcji, przygód i niezapomnianych przeżyć!

POLECANE PROGRAMY
PolskaŚląskie - przygoda z adrenaliną!
PolskaGdańsk - miasto wolności
PolskaMazury – kraina jak z bajki
PolskaPodkarpacie - Brama Karpat
HiszpaniaGran Canaria
RosjaCarski Petersburg
IzraelSłońce Jerozolimy
PanamaNie tylko kanał
NepalNepal o krok od nieba
UkrainaCzarnobyl na własne oczy
MaltaKlejnot Morza Śródziemnego
UkrainaPrzygoda na Zakarpaciu
GrecjaGreccy Bogowie kochają Rodos
WłochyApulia obcas włoskiego buta
AlbaniaALBANIA z nutką Czarnogóry
EstoniaTallin i Helsinki – perły Bałtyku
UkrainaNie ma jak Lwów!
SłowacjaBratysława nieodkryta stolica
LitwaWilno i malownicze okolice
BiałoruśMińsk historia ,,Miasta Słońca"
RosjaW kraju carów i matrioszek
CzechyPraga - raj dla piwoszy
WłochyRzym - wieczne miasto
BelgiaW krainie piwa i czekolady
NiemcyBerlin i Tropikalna Wyspa
ŁotwaRyga z radziecką nutką