Rok zorzy polarnej

Zima 2013/2014 to idealny moment na podziwianie zorzy polarnej, która nie była tak dobrze widoczna od 50 lat.

Podziwianie zorzy polarnej to marzenie wielu osób. Często wydaje im się niemożliwe do spełnienia ze względu na wysokie koszty wyprawy na Alaskę czy Biegun Północny. Rzeczywiście, im dalej na północ, tym większa szansa, by podziwiać zorzę polarną. Nie trzeba jednak jechać aż tak daleko. Przedstawiamy dziś kilka bliższych kierunków idealnych na kilkudniową wyprawę w poszukiwaniu zorzy.

Islandia – Ulubiony kierunek naszych klientów indywidualnych i firmowych w roku 2013. Zimą można tu podziwiać jedne z najpiękniejszych spektakli na nocnym niebie. Szczególnie polecamy obszar Parku Narodowego Ţingvellir, który znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, kilkadziesiąt kilometrów od Rejkiawiku. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertami letnimi, bo TE w Islandii czuj się jak w domu i gorąco zachęcamy do okrycia magii tego wyjątkowego miejsca na ziemi.

Norwegia - Choć teoretycznie zorze polarne widoczne są w całej Norwegii, najpiękniejsze można podziwiać za Kołem Podbiegunowym. Najbardziej pewne miejsca zaobserwowania aurora borealis to okolice Tromso, Lofotów i cały obszar aż do Przylądka Północnego

Szkocja - Jednym z najmniej docenianych miejsc w Europie, w których można podziwiać zorzę jest Szkocja. Warto rozważyć ten kierunek, szczególnie, że łatwo i tanio tu dotrzeć z Polski. Za najlepsze punkty uchodzą Aberdeen i Dunnet Head - najbardziej na północ wysunięty fragment wyspy Wielka Brytania.

Szwecja - W naszym zestawieniu nie może także zabraknąć Szwecji i Parku Narodowego Abisko. Warto także wybrać się do Kiruny, gdzie działa Instytut Geofizyczny, zajmujący się badaniem zorzy polarnej.

Finlandia - Doskonałym miejscem jest także Finlandia, gdzie jesienią i zimą aurora borealis dosłownie zapiera dech w piersiach! Zorza jest tu wyjątkowo piękna - mieni się nie tylko odcieniami zieleni, ale i fioletu, i różu. Do najlepszych punktów w kraju zalicza się miejscowości Nellim i Ivalo położone w fińskiej części Laponii

Jeśli chcecie zobaczyć ten wyjątkowy spektakl na zimowym niebie zespół Travel Experience służy pomocą w przygotowaniu wyjątkowego programu szytego na miarę.

Gorąco zachęcamy do podróży, bo kolejna taka okazja może być dopiero za 50 lat!